CLOOS 7-osý svářecí robot  QRC-E 410 s polohovadlem

Naprostou novinkou ve strojním vybavení společnosti v úseku svařování je vybavení nového pracoviště pro robotickou automatizaci svařovacích procesů 7-osým svářecím robotem od firmy Cloos.

Svařovací robot QRC E-410 firmy CLOOS je robustní průmyslový robot s velkým pracovním rozsahem, typ konstrukce se skládacím ramenem. Princip konstrukce se skládacím ramenem s velkým dosahem všech os zajišťuje svařovacímu robotu přeskokovou charakteristiku a kulový pracovní rozsah. I přes štíhlou a kompaktní konstrukci má mechanika mimořádnou tuhost. Tato vlastnost společně s motory se silným pohonem, jejichž síla je bez vůle přenášena na osy, garantuje vysokou dynamiku důležitou pro průběžné sváření. Vyzrálá konstrukce robotu QRC E-410 se projevuje skutečností, že chybějí pomocné prostředky na zvýšení tuhosti, jako jsou paralelní vyrovnávací páky, vzduchové vyrovnávací válce nebo vyrovnávací závaží. Brzdy do klidu zabudované v motoru pracují na principu klidového proudu a o při výpadku energie nebezpečnému pohybu os.

Volně programovatelné polohovadlo Orbit-5-DP-5000N-G je osazeno celkem pěti osami řízenými servoregulátory. Servomotor je přímo řízen ze systému robota. Polohovadlo má 2 pracovní stanice.

Multiprocesorový řídící systém ROTROL II® zajišťuje rychlou a jednoduchou optimalizaci svařovacích veličín během procesu.

Technické údaje mechaniky robota:

Provedení: konstrukce s otočným kloubem

Počet os: 7

Pohon: na každou osu digitálně regulovaný servomotor AC

Systém měření dráhy: digitální, absolutní (Resolver)

Přesnost opakování: ≤± 0,1 mm

Pracovní rozsah: max. 1400 x 2300 mm, max. 500 kg

Fotogalerie

NAVAŘOVACÍ AUTOMAT S OHÝBAČKOU

- pro svařování dlouhých konstrukcí / nosníků s délkou do 16 m

DALŠÍ VYBRANÉ STROJNÍ VYBAVENÍ

Mám zájem